Gmina Ryki położona jest na pograniczu trzech regionów: Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza. Atutem Ryk jest położenie przy międzynarodowym ciągu komunikacyjnym biegnącym od Gdańska przez Warszawę, Lublin do granicy państwa (Ukraina). Położenie przy drodze krajowej S 17 Warszawa – Lublin (100 km od Warszawy, 64 km od Lublina) oraz w pobliżu lotniska w Dęblinie.

Gmina liczy 21 231 mieszkańców, a jej powierzchnia obejmuje 161,7 km2.

Kompleksy leśne, nieskażone środowisko naturalne, oraz malownicze usytuowanie w rejonie pięciu stawów czynią rycki region szczególnie atrakcyjnym. Lasy, łąki, stawy i bogata roślinność a pomiędzy kilometry szlaków rowerowych. W sąsiedztwie kilku dużych, silnie prosperujących przedsiębiorstw znajdują się tereny idealne pod inwestycje. Na terenie Ryk i okolic dostępnych jest około 100 hektarów terenów. Mogą tu powstać zarówno duże fabryki jak i przedsiębiorstwa usługowe. Ryki są miastem powiatowym, Urząd Miejski, Urząd Skarbowy czy ZUS oddalone są od siebie zaledwie o kilkadziesiąt metrów. Na terenie gminy Ryki działalność gospodarczą prowadzi 1200 podmiotów. Dominują branże: przetwórstwo owocowo-warzywne, przetwórstwo mleczarskie, piekarnie, maszynowe, urządzenia grzewczo-wentylacyjne, produkcja i transport betonu towarowego, sprzedaż materiałów budowlanych, odzieżowa –  produkcja odzieży letniej, zimowej oraz chemiczna – wytwórnia zniczy.

Dogodne warunki pracy, przyjaźni i otwarci ludzie wyjątkowe i malownicze miejsca gdzie można spędzić wolny czas to nasza gmina. W Rykach od wschodu do zachodu słońca, każdego dnia po prostu żyje się dobrze. Zainwestuj w siebie, zainwestuj w Rykach.